جاذبه‌های گردشگری ارومیه

ارومیه شهری زیبا و تاریخی است، که مانند نگینی بر روی انگشتر استان آذربایجان غربی می‌درخشد. این شهر زیبا، جذاب تاریخی و توریستی دارای آثار باستانی بسیار زیادی است، که سالیانه توریست‌ها را به سوی این ابر شهر پهناور غربی جذب می‌کند.

خانه انصاری، قلعه کاظم داشی، دریاچه زلال ارومیه و کلیسای ماوانا تنها بخشی از مکان های دیدنی ارومیه هستند.

اگر قصد دارید تا با یک تور ارزان قیمت به ارومیه سفر کنید، قبل از سفر از میان هتل‌های دیدنی ارومیه، اقدام به رزرو یک هتل نمایید. اما اگر قصد دارید در خرج سفر تا حد ممکن صرفه جویی کرده باشید، رزرو مسافر خانه نیز گزینه مناسبی به نظر می‌رسد.

با ما همراه باشید و با برخی از مکان های دیدنی ارومیه مانند خیابان های دیدنی ارومیه، پارک های ارومیه و هتل‌ های ارومیه بیشتر آشنا شوید.

 

رودخانه همیشه خروشان بند

یکی از مکان های دیدنی ارومیه که در سفر باید حتماً از آن بازدید نمایید. رودخانه شفاف و زلال بند است. در اطراف این رودخانه پارک‌ های متنوعی بنا شده است، همچنین در مسیر رودخانه می‌توان از کافه و رستوران‌های زیادی بازدید به عمل آورد.

امروزه اطراف رودخانه بند به یکی از تفریحگاه‌های اصلی مردم ارومیه و گردشگرانی که به این منطقه سفر می‌کنند، مبدل شده است.

 

هتل های ارومیه

اگر قصد اقامت در هتل های ارومیه را داشته باشید، باید اطلاعات کلی در رابطه با هتل‌های این شهر زیبا و تاریخی داشته باشید. هتل ۵ ستاره آنا یکی از بهترین هتل‌های واقع در شهر ارومیه است. این هتل در مجاورت پارک‌های ساحلی قرار دارد و از امکانات مناسبی جهت استفاده گردشگران برخوردار می‌باشد.

از دیگر هتل های ارومیه می‌توان به هتل ۴ ستاره پارک و هتل ۳ ستاره آریا اشاره کرد؛ که هر کدام از این هتل ‌ها به نسبت قیمتی که دارند امکانات مناسبی را برای رفاه حالت مسافران ارائه می‌کنند.

 

پارک جنگلی شیخ تپه

یکی دیگر از پارک‌ های ارومیه، پارک جنگلی شیخ تپه است. این پارک علی‌رغم مشرف بودن به بافت شهری، هنوز هم از زیبایی چشم‌نوازی برخورداراست و گردشگران زیادی را به سوی این منطقه جذب می‌کند.

به بیان تاریخی، بافت و شکل­گیری پارک جنگلی شیخ تپه به زمان مادها و زرتشت باز می‌گردد. از این رو در این منطقه هفت لایه از زمین در تمامی دوران‌ها قرار گرفته‌اند، که برای جلوه گری بیشتر پارک جنگی شیخ تپه، با آثار تاریخی و زیبای متعلق به هر دوره تزئین شده­اند.

 

 

خیابان خیام ارومیه

اگر قصد دارید تا در یکی از خیابان های دیدنی ارومیه به گشت و گذار بپردازید و اندکی برای سفر خرید کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم سری به خیابان خیام جنوبی در ارومیه بزنید. این خیابان مملو از مرکز خرید است، تا گردشگران و افراد بومی بتوانند وسایل مورد نظرشان را به راحتی تهیه کنند.

عبور و مرور وسایل نقلیه در خیابان خیام جنوبی ممنوع است. تا از ایجاد ترافیک در این خیابان اجتناب شود.

این خیابان که از خیابان های دیدنی ارومیه است، در مرکز شهر واقع شده است. تا برای کلیه افراد در تمامی مناطق شهر، به راحتی قابل دسترسی باشد.

از میان مراکز خرید و مکان های دیدنی ارومیه که در خیابان خیام جنوبی واقع شده‌اند، می‌توان به سینما آزادی ارومیه، مجتمع تجاری امیر کبیر، پاساژ صدر، پاساژ آرک و… اشاره کرد.

 

پارک ائللرباغی یا پارک گلها

این پارک که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های ارومیه است، در کنار رودخانه‌ای با نام رودخانه شهرچای واقع شده است. این رودخانه یک رودخانه مصنوعی بزرگ است و امکاناتی مانند قایق‌سواری را در کنار این پارک زیبا به وجود آورده است. تا بازدیدکنندگان بتوانند لحظات خوشی را در پارک ائللرباغی بگذرانند.

مکان های دیدنی ارومیه به قدری گسترده است، که زبان از بیان این همه زیبایی قاصر است. به طور کلی می‌توان به میدان انقلاب ارومیه، روستای زیبای بند، مدرسه هدایت، مرکز خرید پردیس در خیابان استادان، موزه مردم شناسی ارومیه، کلیسای ننه مریم و مسجد لطفعلی خان به عنوان گوشه‌ای از جاذبه‌های دیدنی ارومیه اشاره کرد.

اگر قصد دارید تا گشتی در شهر ارومیه بزنید، اما با چگونگی استفاده از سرویس‌های حمل و نقل این شهر آشنایی ندارید. به شما پیشنهاد می‌کنیم اپلیکیشن ریتاک را روی تلفن همراهتان نصب کنید.

ریتاک یک سامانه هوشمند درخواست تاکسی است که تنها با دو لمس تاچ گوشی هوشمند، نزدیک‌ترین تاکسی را به محل ارسال می‌کند.

ریتاک همراه شما است تا سفر به شهر ارومیه را برای شما خاطره انگیزتر کند و با صرف زمان و هزینه کمتری بتوانید از مکان های دیدنی ارومیه بازدید به عمل بیاورید.

شما باید وارد شده باشید تا بتوانید دیدگاه بگذارید.